Про нас

ЩО ТАКЕ “ГРУПА 2 ТРАВНЯ”

Після масових заворушень в Одесі 02.05.2014 р., в ході яких загинуло 48 осіб, з ініціативи групи одеських журналістів виникла громадська комісія з розслідування трагічних подій «Група 2 травня». До неї увійшли: журналісти Сергій Дібров, Тетяна Герасимова, Віра Запорожець, Валерія Ивашкина, Юрій Ткачов, Леонід Штекель, експерт-хімік Владислав Балинський, експерт-токсиколог Володимир Саркісян, експерт з балістики, озброєння і боєприпасів, капітан МВС у відставці Юрій Мукан, підполковник МВС у відставці Владислав Сердюк, фахівець зі зв’язків з громадськістю Світлана Підпала, відеоінженери Юрій Весілик і Павло Паламарчук, фахівець з ведення переговорів і вирішення конфліктних ситуацій Євген Пересипкін.

 «Группа 2 травня» – це позаполітичне, позаідеологічне співтовариство людей, громадян Одеси, які поставили перед собою мету провести незалежне журналістське розслідування трагічних подій 2 травня 2014 року в Одесі, використовуючи всі законні права журналіста в Україні. Спільна робота журналістів і експертів, що мають різні політичні погляди, повинна була продемонструвати суспільству, що люди з різними політичними поглядами можуть і повинні домовлятися і співпрацювати, шукати і знаходити компроміс.

Методи роботи «Групи 2 травня» засновані на аналізі відкритих джерел: відео- і фотоматеріалах, викладених в мережі інтернет, свідченнях очевидців в соціальних мережах, на форумах і блогах, відповідях на інформаційні запити в різні державні та недержавні установи, а також опитуванні свідків.

Основа розслідування – хронологія подій, відновлених з максимальною точністю, деталізацією і персоналізацією. Відповіді на інформаційні запити, факти, повідомлені свідками і учасниками подій, рідними загиблих і постраждалих, інсайдерська інформація, висновки експертів доповнюють і конкретизують хронологію.

Принципи «Групи 2 травня»:

1. Розслідування проводиться максимально відкрито, з інформуванням громадськості про проміжні результати на прес-конференціях, брифінгах, в соціальних мережах і на блозі групи.

2. В процесі розслідування група використовує всі можливості, надані Законами України, в пошуку фактів, що мають важливе значення.

3. Група використовує всі можливості для інформування світової спільноти про те, що сталася 2 травня 2014 року в Одесі, щоб запобігти політичним спекуляціям на цю тему.

4. Для членів групи все жертви трагічних подій 2 травня в Одесі, всі учасники цих подій, постраждалі, їх рідні і близькі – це люди. Терміни «евромайданівці», «самооборона», «прихильники Куликова поля», «ультрас» і т.д. застосовуються лише для ідентифікації політичних груп, для полегшення опису подій.

5. Члени групи мають право на своїх сторінках в соцмережах, на своїх блогах, в ЗМІ, в яких вони працюють, а також на офіційному блозі групи висловлювати свою особисту думку щодо подій 2 травня, висувати свої версії трагедії.

6. Всі заяви і звернення від імені «Групи 2 травня» приймаються колегіально, голосуванням всіх її членів і підписуються ними. Якщо хоч один член групи не згоден хоч з одним пунктом рішення, цей пункт переглядається.

7. Всі офіційні звернення, заяви групи проходять перевірку на конфліктогенність, щоб не вносити подальший розкол в одеську громаду.

Всі матеріали групи опубліковані на офіційному блозі, який ведеться з червня 2014 р. https://2maygroup.blogspot.com/

За матеріалами розслідування зняті документальні стрічки:

«2 травня. Без мифів»   https://youtu.be/fG-21ChuofA

 “Одеська трагедія: кривавий слід “русской весны”. Фільм перекладений на 6 європейських мов

(за допомогою Open Society Foundations  та Міжнародного фонду “Відродження”)

Матеріали розслідування зібрані в книгу «Одеса. 2 травня 2014 го. Як це було”

Книга була видана на особисті кошти членів організації та на благодійні пожертви громадян європейських країн: Здіслава Вонсовського, Андрія Рудюка (Польща), Романа Сапіна (Естонія), керівництва Літньої школи університету Хельмута Шмідта (Німеччина), журналіста Крістіана Фердинанда Вершютца (Австрія), туроператора «Dreizackreisen Berlin» (Німеччина). Верстак та дизайн – Мітя Кобринський, редактура та коректура – Соня Кобринська (на благодійних засадах).

Тираж – 1000 примірників, з яких 500 примірників було подаровано бібліотекам м. Одеса.

У 2019 р. було видано книгу експерта-токсіколога, члена «Групи 2 травня» Володимира Саркісяна «2 травня. Міфи й пропаганда»

Обидві книги в електронному вигляді знаходяться на офіційному блозі «Групи 2 травня»

https://2maygroup.blogspot.com/p/blog-page.html

Comments are closed.